Ембрионите се слагат в матката с помощта на катетър (малка тръбичка). Процедурата е безболезнена и не се налага анестезия.
Следва попълване на необходимите документи. В тази връзка се уточнява и какъв ще е така наречения протокол на стимулация.
Наличието на генетични аномалии при жената или мъжа е още една от водещите причини, които понижават шансовете за успешно забременяване чрез инвитро.
Има случаи, в които жената изпитва лек дискомфорт или болка, но те са поносими. Процедурата протича по подобен начин на вземането на цитонамазка.
Имайте предвид, че дори и при правилно съхранение на ембрионите при най-добрата за тях температура отново има риск от неправилно развитие.
Неговата „логика“ е обратна в сравнение с тази при дългия протокол – освен хормоните за стимулация, използваме и помощта на вашите собствени хормони.
Въпреки че инвитро се счита за един от най-ефективните и безопасни методи за осъществяване на успешна бременност, и той крие своите рискове и странични ефекти.
Ембриотрансферът, от своя страна, представлява процедура, при която се поставя ембрион в маточната кухина на пациентката.
Упражнения на Кегел – за по-добро здраве и по-приятен интимен... Бъдещето на контрацепцията Значи искаш да.
Когато доминантния фоликул достигне достатъчно ниво на зрялост, се пристъпва към фоликулна пункция и се аспирира съдържимото на фоликула. Останалите етапи от ин витро цикъла са като описаните при стимулирания цикъл.
Б. Фоликулна пункция – техника, която се използва при ин витро оплождането, с цел да се click here to find out more аспирират яйцеклетките от яйчниците с помощта на специална пункционна игла. Провежда се с краткотрайна венозна анестезия, трансвагинално, под ултразвуков контрол.
Ин витро оплождане: яйцеклетките се извличат от яйчниците на жената и се оплождат със сперматозоиди в лабораторни условия.
Успешното преживяване и съхранение на ембрионите не зависи from this source от времето, за което са съхранени, а от начина, по който е извършена процедурата по замразяване и съхраняване.
А. Хормонална стимулация (стимулация на яйчниците, с цел образуване на по – голям брой яйцеклетки). Осъществява се: